Acasă › Firme › Cluj › MEGALIT S.R.L.

MEGALIT S.R.L.

CUI 18123774 Mun. Cluj-Napoca · Cluj Activă Construcții
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
561K
Cifră de afaceri
RON · 2025
48K
Profit net
RON · 2025
3
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
18123774
Nr. înmatriculare
J12/3961/2005
Data înmatriculării
11.11.2005
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților
Județ
Cluj
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

576K
2022
530K
2023
555K
2024
561K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025560.877 RON560.900 RON499.393 RON+48.472 RON3
2024555.045 RON555.139 RON390.328 RON+153.739 RON3
2023530.298 RON530.356 RON432.507 RON+92.545 RON3
2022576.243 RON577.539 RON430.274 RON+141.490 RON3

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202566.465 RON151.154 RON110.902 RON28.256 RON11.996 RON57.488 RON145.437 RON
202479.629 RON133.221 RON16.289 RON84.242 RON32.690 RON61.189 RON153.979 RON
202344.379 RON93.091 RON16.995 RON59.410 RON16.686 RON44.685 RON92.785 RON
202249.130 RON151.035 RON2.749 RON106.442 RON41.844 RON51.332 RON141.730 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 1,1% în 2025, după o creștere de 4,7% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 0,9%.

Marja netă a scăzut de la 27,7% în 2024 la 8,6% în 2025.

Profitul net a scăzut cu 68,5% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 186.959 lei în 2025, față de 185.015 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 28,7% în 2024 la 26,4% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20251,1%8,6%186.959 lei26,4%
20244,7%27,7%185.015 lei28,7%
2023-8,0%17,5%176.766 lei32,5%
2022-24,6%192.081 lei25,6%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''12.81
Limită de plată recomandată56.000 RON
X1
0.4304
X2
0.6683
X3
0.2826
X4
2.5299

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 2.067 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4333 în 2025, firma se află în primele 23% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 2,4 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 4,7 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 31% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4333 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 7 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri2 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la MEGALIT S.R.L. cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: G•••• C••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la MEGALIT S.R.L. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.