Acasă › Firme › Dolj › MANTOUR SRL

MANTOUR SRL

CUI 14597228 Sat Piscu Vechi Com. Piscu Vechi · Dolj Activă Transport & Logistică
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
226K
Cifră de afaceri
RON · 2025
319
Profit net
RON · 2025
2
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
14597228
Nr. înmatriculare
J2002000366160
Data înmatriculării
23.04.2002
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
Județ
Dolj
Localitate
Sat Piscu Vechi Com. Piscu Vechi
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
EORI
RO14597228 (valid, verificat la 12.09.2026)
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

237K
2022
174K
2023
152K
2024
226K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025226.160 RON325.660 RON324.851 RON+319 RON2
2024152.488 RON230.442 RON219.000 RON+9.138 RON2 ▼-1
2023174.290 RON214.291 RON205.372 RON+6.776 RON3 ▲+2
2022236.695 RON236.695 RON234.093 RON+235 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025199.614 RON61.826 RON0 RON31.870 RON29.956 RON153.197 RON108.243 RON
2024246.637 RON37.825 RON0 RON23.946 RON13.879 RON174.145 RON110.317 RON
2023151.600 RON47.593 RON-34.583 RON13.010 RON98.014 RON101.179 RON
20227.500 RON90.943 RON-87.750 RON3.193 RON4.040 RON94.403 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 48,3% în 2025, după o scădere de 12,5% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 1,5%.

Marja netă a scăzut de la 6,0% în 2024 la 0,1% în 2025.

Profitul net a scăzut cu 96,5% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 113.080 lei în 2025, față de 76.244 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 61,2% în 2024 la 58,6% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202548,3%0,1%113.080 lei58,6%
2024-12,5%6,0%76.244 lei61,2%
2023-26,4%3,9%58.097 lei49,2%
2022-0,1%236.695 lei4,1%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''3.07
Limită de plată recomandată23.000 RON
X1
-0.3495
X2
0.414
X3
0.0031
X4
0.7066

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.116 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4931 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 44,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 4,1 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Dolj, mediana aceluiași cod CAEN a fost 327.343 lei în 2025, calculată pe 31 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4931 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri3 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la MANTOUR cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: M•••• C•••••• C•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la MANTOUR sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.