AcasăFirme › Olt › M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL

M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT SRL

CUI 16669789 Sat Slătioara Com. Slătioara · Olt Activă Producție & Industrie
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
130,6 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
1,5 mil.
Profit net
RON · 2025
167
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
3
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
16669789
Nr. înmatriculare
J2004000510286
Data înmatriculării
11.08.2004
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Județ
Olt
Localitate
Sat Slătioara Com. Slătioara
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

90,2 mil.
2022
142,5 mil.
2023
249,7 mil.
2024
130,6 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025130.594.843 RON143.028.327 RON140.389.574 RON+1.460.834 RON167 ▼-3
2024249.707.243 RON256.417.995 RON227.246.979 RON+25.162.177 RON170 ▲+13
2023142.546.479 RON145.817.522 RON129.530.420 RON+14.045.738 RON157 ▲+11
202290.234.311 RON92.380.104 RON82.817.674 RON+7.986.921 RON146

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202552.072.805 RON73.614.459 RON20.143.740 RON24.137.417 RON2.746.247 RON94.633.230 RON18.810.411 RON
202432.767.487 RON77.034.353 RON6.301.167 RON23.732.795 RON9.000.391 RON56.354.842 RON42.511.754 RON
202324.994.838 RON79.005.056 RON18.953.336 RON31.645.085 RON1.615.379 RON65.702.438 RON30.390.346 RON
202221.883.438 RON35.313.652 RON8.944.894 RON14.783.157 RON3.361.789 RON36.157.963 RON16.363.509 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 47,7% în 2025, după o creștere de 75,2% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 13,1%.

Marja netă a scăzut de la 10,1% în 2024 la 1,1% în 2025.

Profitul net a scăzut cu 94,2% în 2025, față de 2024.

Numărul de salariați a scăzut de la 170 la 167 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 782.005 lei în 2025, față de 1.468.866 lei în 2024.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-47,7%1,1%782.005 lei75,3%
202475,2%10,1%1.468.866 lei51,3%
202358,0%9,9%907.939 lei63,2%
2022-8,9%618.043 lei63,2%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''2.99
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.1672
X2
0.1497
X3
0.021
X4
0.1988

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 3.389 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 2511 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 51,1 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 4,6 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 2511 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
1 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
3 semnale înregistrate (cel mai recent: financial). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice1 contracte publice câștigate
Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri3 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: T••• M•••• R•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la M.T.D. SIMPLU CONSTRUCT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.