| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.029.272.027 RON | 1.041.559.974 RON | 980.339.487 RON | +51.021.408 RON | 466 ▼-7 |
| 2024 | 934.872.422 RON | 941.533.929 RON | 879.545.485 RON | +53.218.364 RON | 473 ▲+46 |
| 2023 | 832.802.879 RON | 837.560.298 RON | 793.139.260 RON | +37.193.005 RON | 427 ▲+4 |
| 2022 | 728.864.873 RON | 754.603.426 RON | 700.629.172 RON | +46.702.807 RON | 423 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 187.835.903 RON | 193.446.491 RON | 89.634.336 RON | 70.865.089 RON | 32.947.066 RON | 134.388.665 RON | 246.068.404 RON |
| 2024 | 168.768.512 RON | 177.118.883 RON | 84.708.960 RON | 73.537.884 RON | 18.872.039 RON | 149.631.447 RON | 195.046.993 RON |
| 2023 | 145.375.775 RON | 153.428.969 RON | 68.630.405 RON | 65.950.123 RON | 18.848.441 RON | 160.117.927 RON | 137.412.777 RON |
| 2022 | 88.571.001 RON | 156.919.988 RON | 71.544.671 RON | 64.509.817 RON | 20.865.500 RON | 110.232.346 RON | 134.219.770 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 10,1% în 2025, după o creștere de 12,3% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 12,2%.
Marja netă a scăzut de la 5,7% în 2024 la 5,0% în 2025.
Numărul de salariați a scăzut de la 473 la 466 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 2.208.738 lei în 2025, față de 1.976.474 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 43,3% în 2024 la 35,2% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,1% | 5,0% | 2.208.738 lei | 35,2% |
| 2024 | 12,3% | 5,7% | 1.976.474 lei | 43,3% |
| 2023 | 14,3% | 4,5% | 1.950.358 lei | 53,6% |
| 2022 | - | 6,4% | 1.723.085 lei | 44,9% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 292 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 1051 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 3,4 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 2,4 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 1051 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la HOCHLAND ROMÂNIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.