| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.676.582 RON | 2.676.582 RON | 2.658.032 RON | +15.938 RON | 2 ▲+1 |
| 2024 | 367.978 RON | 367.978 RON | 354.347 RON | +11.486 RON | 1 |
| 2023 | 45.451 RON | 50.538 RON | 48.835 RON | +601 RON | 1 |
| 2022 | 326.497 RON | 326.503 RON | 353.448 RON | −30.424 RON | - |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | 838.737 RON | 0 RON | 75.885 RON | 762.852 RON | 581.559 RON | 64.038 RON |
| 2024 | 0 RON | 59.012 RON | 0 RON | 29.933 RON | 29.079 RON | 10.912 RON | 48.100 RON |
| 2023 | - | 47.440 RON | - | 25.833 RON | 21.607 RON | 10.825 RON | 36.615 RON |
| 2022 | 32.306 RON | 48.668 RON | - | 20.000 RON | 28.668 RON | 44.960 RON | 36.014 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 627,4% în 2025, după o creștere de 709,6% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 101,6%.
Marja netă a scăzut de la 3,1% în 2024 la 0,6% în 2025.
Numărul de salariați a crescut de la 1 la 2 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.338.291 lei în 2025, față de 367.978 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 18,5% în 2024 la 69,3% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 627,4% | 0,6% | 1.338.291 lei | 69,3% |
| 2024 | 709,6% | 3,1% | 367.978 lei | 18,5% |
| 2023 | -86,1% | 1,3% | 45.451 lei | - |
| 2022 | - | -9,3% | - | 55,5% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 20.892 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4100 în 2025, firma se află în primele 17% după cifra de afaceri.
Marja netă a fost cu 10,6 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
În județul Hunedoara, mediana aceluiași cod CAEN a fost 249.417 lei în 2025, calculată pe 336 firme.
Mediana cifrei de afaceri pe codul CAEN 4100 a fost 378.308 lei în 2025.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4100 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.
Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Vrei o ofertă de la GRANIT CONSTRUCT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.