Acasă › Firme › Sibiu › ENSIS S.R.L.

ENSIS S.R.L.

CUI 16666618 Mun. Sibiu · Sibiu Activă Consultanță & Servicii prof.
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
134K
Cifră de afaceri
RON · 2025
26K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
16666618
Nr. înmatriculare
J32/1213/2004
Data înmatriculării
10.08.2004
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Județ
Sibiu
Localitate
Mun. Sibiu
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

101K
2022
109K
2023
123K
2024
134K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025133.630 RON133.630 RON106.583 RON+25.920 RON1
2024123.300 RON123.890 RON104.658 RON+17.977 RON1
2023109.032 RON109.374 RON78.384 RON+30.028 RON1
2022101.150 RON107.860 RON55.506 RON+51.467 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202511.789 RON25.154 RON0 RON23.911 RON1.243 RON13.156 RON37.589 RON
20245.095 RON31.651 RON199 RON19.686 RON11.766 RON16.997 RON26.261 RON
20235.846 RON408.956 RON199 RON18.811 RON3.150 RON180.292 RON240.001 RON
20226.596 RON294.196 RON199 RON17.174 RON9.202 RON77.860 RON228.995 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 8,4% în 2025, după o creștere de 13,1% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 9,7%.

Marja netă a crescut de la 14,6% în 2024 la 19,4% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 133.630 lei în 2025, față de 123.300 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 46,3% în 2024 la 35,6% în 2025.

Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mare valoare raportată între 2022 și 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20258,4%19,4%133.630 lei35,6%
202413,1%14,6%123.300 lei46,3%
20237,8%27,5%109.032 lei43,5%
2022-50,9%101.150 lei25,9%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''16.62
Limită de plată recomandată13.000 RON
X1
0.3248
X2
1.0175
X3
0.7321
X4
2.8572

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 12.303 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6920 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 4,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 18,1 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Sibiu, mediana aceluiași cod CAEN a fost 249.618 lei în 2025, calculată pe 337 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6920 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri3 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la ENSIS S.R.L. cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: B•••• M••••• M••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ENSIS S.R.L. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.