| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102.355 RON | 128.702 RON | 83.204 RON | +44.211 RON | 1 |
| 2024 | 89.990 RON | 94.269 RON | 119.370 RON | −26.045 RON | 1 |
| 2023 | 142.486 RON | 142.486 RON | 121.089 RON | +19.972 RON | 1 |
| 2022 | 32.750 RON | 33.590 RON | 102.017 RON | −68.763 RON | 1 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.484 RON | 449 RON | 0 RON | 45 RON | 404 RON | 96.530 RON | -87.597 RON |
| 2024 | 6.747 RON | 645 RON | 0 RON | 269 RON | 376 RON | 139.199 RON | -131.807 RON |
| 2023 | 4.997 RON | 28.650 RON | 24.077 RON | 1.201 RON | 3.372 RON | 139.409 RON | -105.762 RON |
| 2022 | 30.376 RON | 25.571 RON | 24.077 RON | 479 RON | 1.015 RON | 181.681 RON | -125.734 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 13,7% în 2025, după o scădere de 36,8% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 46,2%.
Marja netă a crescut de la -28,9% în 2024 la 43,2% în 2025.
Rezultatul net a trecut de la pierdere la profit în 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 102.355 lei în 2025, față de 89.990 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 1.883,1% în 2024 la 1.080,6% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,7% | 43,2% | 102.355 lei | 1.080,6% |
| 2024 | -36,8% | -28,9% | 89.990 lei | 1.883,1% |
| 2023 | 335,1% | 14,0% | 142.486 lei | 414,3% |
| 2022 | - | -210,0% | 32.750 lei | 324,7% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 20.892 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4100 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 7,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 32,0 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
În județul Giurgiu, mediana aceluiași cod CAEN a fost 356.980 lei în 2025, calculată pe 473 firme.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4100 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 4 alte firme înregistrate în România.
Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Vrei o ofertă de la ENACONSTRUCT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.