Acasă › Firme › Vâlcea › DENTAL COZIA SRL

DENTAL COZIA SRL

CUI 5087939 Mun. Râmnicu Vâlcea · Vâlcea Activă Producție & Industrie
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
493K
Cifră de afaceri
RON · 2025
142K
Profit net
RON · 2025
4
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
5087939
Nr. înmatriculare
J1993001249383
Data înmatriculării
14.01.1994
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Județ
Vâlcea
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

735K
2022
468K
2023
629K
2024
493K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025493.140 RON632.983 RON476.703 RON+141.771 RON4
2024628.610 RON727.841 RON531.066 RON+178.292 RON4
2023468.470 RON567.701 RON552.473 RON+10.542 RON4
2022735.131 RON850.900 RON505.540 RON+338.537 RON4

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025120.028 RON177.686 RON25.947 RON141.339 RON10.400 RON58.126 RON239.588 RON
2024290.221 RON148.237 RON0 RON123.762 RON24.475 RON36.006 RON276.109 RON
2023464.106 RON21.715 RON--21.715 RON52.482 RON207.765 RON
2022628.665 RON150.168 RON--150.168 RON17.674 RON436.354 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 21,6% în 2025, după o creștere de 34,2% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 12,5%.

Marja netă a crescut de la 28,4% în 2024 la 28,7% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 123.285 lei în 2025, față de 157.152 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 8,2% în 2024 la 19,5% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-21,6%28,7%123.285 lei19,5%
202434,2%28,4%157.152 lei8,2%
2023-36,3%2,3%117.118 lei10,8%
2022-46,1%183.783 lei2,3%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''16.36
Limită de plată recomandată49.000 RON
X1
0.4016
X2
0.8048
X3
0.5249
X4
4.1219

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.773 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 3250 în 2025, firma se află în primele 28% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 32,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 18,5 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 26% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 3250 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: financial). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)
Semnale financiareScădere majoră a cifrei de afaceri

Ce se deschide la DENTAL COZIA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: A•••• A••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la DENTAL COZIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.