Acasă › Firme › Constanța › CT BUS S.A.

CT BUS S.A.

CUI 1883902 Mun. Constanţa · Constanța Activă Transport & Logistică Întreprindere publică
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
152,6 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
5,4 mil.
Profit net
RON · 2025
707
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
8
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
1883902
Nr. înmatriculare
J1991000060134
Data înmatriculării
09.11.1992
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
Județ
Constanța
Localitate
Mun. Constanţa
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
EORI
RO1883902 (valid, verificat la 09.09.2026)
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

123 mil.
2022
140,4 mil.
2023
159,4 mil.
2024
152,6 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025152.639.496 RON154.307.153 RON147.856.373 RON+5.430.534 RON707 ▼-48
2024159.398.314 RON160.953.608 RON155.455.400 RON+4.883.724 RON755 ▲+18
2023140.398.285 RON141.500.318 RON133.979.591 RON+6.565.751 RON737 ▲+44
2022123.021.571 RON125.445.507 RON123.985.936 RON+1.387.366 RON693

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20258.565.009 RON44.510.864 RON3.291.105 RON33.253.885 RON7.965.874 RON30.397.978 RON22.648.574 RON
202412.721.178 RON39.770.057 RON4.057.532 RON28.200.655 RON7.511.870 RON29.013.553 RON23.458.739 RON
202315.270.400 RON29.160.488 RON4.601.290 RON16.393.990 RON8.165.208 RON25.810.038 RON18.575.016 RON
202217.876.214 RON33.258.071 RON3.826.988 RON22.714.587 RON6.716.496 RON37.983.985 RON13.125.065 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 4,2% în 2025, după o creștere de 13,5% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 7,5%.

Marja netă a crescut de la 3,1% în 2024 la 3,6% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 755 la 707 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 215.897 lei în 2025, față de 211.124 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 55,3% în 2024 la 57,3% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-4,2%3,6%215.897 lei57,3%
202413,5%3,1%211.124 lei55,3%
202314,1%4,7%190.500 lei58,1%
2022-1,1%177.520 lei74,3%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''7.98
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.2659
X2
0.4267
X3
0.1215
X4
0.7451

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.100 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4931 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 8,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 0,7 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4931 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 4 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 9 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 9 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
3 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
8 semnale înregistrate (cel mai recent: procurement). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie4 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri23 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la CT BUS S.A. cu o singură deblocare

  • Site verificat: c•••s.ro
  • Persoană de decizie: A•••• L••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la CT BUS S.A. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.