Acasă › Firme › Gorj › BENZI CAUCIUC 2020 S.R.L.

BENZI CAUCIUC 2020 S.R.L.

CUI 40734324 Mun. Târgu Jiu · Gorj Activă Producție & Industrie
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
590K
Cifră de afaceri
RON · 2025
44K
Profit net
RON · 2025
2
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
40734324
Nr. înmatriculare
J2019000400189
Data înmatriculării
05.03.2019
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
2212 · Fabricarea altor produse din cauciuc
Județ
Gorj
Localitate
Mun. Târgu Jiu
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

526K
2022
333K
2023
600K
2024
590K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025589.600 RON589.609 RON533.797 RON+44.025 RON2 ▲+1
2024599.529 RON600.094 RON516.979 RON+70.143 RON1
2023333.135 RON333.136 RON376.997 RON−47.005 RON1
2022526.283 RON530.181 RON546.557 RON−20.618 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20250 RON139.724 RON-93.557 RON46.167 RON112.939 RON26.785 RON
20249.714 RON94.115 RON-66.058 RON28.057 RON101.069 RON2.760 RON
202326.459 RON82.161 RON-12.302 RON69.859 RON176.003 RON-67.383 RON
202244.184 RON115.464 RON-89.178 RON26.286 RON180.026 RON-20.378 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 1,7% în 2025, după o creștere de 80,0% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 3,9%.

Marja netă a scăzut de la 11,7% în 2024 la 7,5% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 1 la 2 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 294.800 lei în 2025, față de 599.529 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 97,3% în 2024 la 80,8% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-1,7%7,5%294.800 lei80,8%
202480,0%11,7%599.529 lei97,3%
2023-36,7%-14,1%333.135 lei162,0%
2022--3,9%526.283 lei112,8%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''8.07
Limită de plată recomandată13.000 RON
X1
0.1917
X2
0.1917
X3
0.3994
X4
0.2372

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 109 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 2212 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 0,1 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 1,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Mediana cifrei de afaceri pe codul CAEN 2212 a fost 1.371.172 lei în 2025.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 2212 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: financial). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri1 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)
Semnale financiareScădere majoră a cifrei de afaceri

Ce se deschide la BENZI CAUCIUC 2020 S.R.L. cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: B•••••• G•••••• D•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la BENZI CAUCIUC 2020 S.R.L. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.