AcasăFirme › Galați › ARCADA COMPANY SA

ARCADA COMPANY SA

CUI 5437520 Mun. Galaţi · Galați Activă Construcții
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
1,67 mld.
Cifră de afaceri
RON · 2025
516,4 mil.
Profit net
RON · 2025
976
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
23
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
5437520
Nr. înmatriculare
J1994000870170
Data înmatriculării
04.04.1994
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
4213 · Construcția de poduri și tuneluri
Județ
Galați
Localitate
Mun. Galaţi
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

533,1 mil.
2022
548,7 mil.
2023
1,41 mld.
2024
1,67 mld.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
20251.666.252.241 RON1.706.201.520 RON1.111.110.308 RON+516.350.371 RON976 ▲+30
20241.406.289.532 RON1.476.273.875 RON1.059.405.401 RON+371.010.977 RON946 ▲+88
2023548.662.800 RON564.697.823 RON481.812.768 RON+75.511.799 RON858 ▲+88
2022533.128.948 RON542.980.656 RON437.407.174 RON+92.067.984 RON770

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025220.638.962 RON1.861.793.661 RON116.400.512 RON407.567.461 RON1.337.823.154 RON372.291.341 RON1.382.038.636 RON
2024233.996.601 RON1.332.272.914 RON123.676.335 RON240.615.128 RON967.978.917 RON426.033.619 RON925.834.717 RON
2023179.367.356 RON926.497.624 RON154.608.916 RON308.422.072 RON463.464.102 RON403.261.314 RON558.566.089 RON
2022152.816.817 RON691.676.831 RON60.239.599 RON232.578.930 RON398.855.768 RON217.162.255 RON485.148.642 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 18,5% în 2025, după o creștere de 156,3% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 46,2%.

Marja netă a crescut de la 26,4% în 2024 la 31,0% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 946 la 976 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.707.226 lei în 2025, față de 1.486.564 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 27,2% în 2024 la 17,9% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202518,5%31,0%1.707.226 lei17,9%
2024156,3%26,4%1.486.564 lei27,2%
20232,9%13,8%639.467 lei36,5%
2022-17,3%692.375 lei25,7%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''15.92
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.7153
X2
0.6637
X3
0.2858
X4
3.7123

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 43 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4213 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 15,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 18,7 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4213 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 5 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 14 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 10 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
4 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
41 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
23 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice41 contracte publice câștigate
Persoane de decizie5 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri10 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la ARCADA COMPANY cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: H••• M••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ARCADA COMPANY sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Firme similare din același domeniu

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.