Acasă › Firme › Mureș › ANVICO SA

ANVICO SA

CUI 4166996 Mun. Târgu Mureş · Mureș Activă IT & Software
91TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
11,1 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
229K
Profit net
RON · 2025
16
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
12
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
4166996
Nr. înmatriculare
J26/1440/1993
Data înmatriculării
22.06.1993
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Județ
Mureș
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

4,7 mil.
2022
6 mil.
2023
6 mil.
2024
11,1 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202511.131.500 RON11.277.299 RON11.019.853 RON+228.734 RON16
20246.010.924 RON6.124.328 RON5.979.761 RON+120.729 RON16
20236.026.347 RON6.139.925 RON6.041.418 RON+91.910 RON16
20224.729.263 RON4.794.073 RON4.716.094 RON+66.934 RON16

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20253.736.175 RON1.049.577 RON127.394 RON550.909 RON371.274 RON1.605.223 RON3.213.326 RON
20244.478.829 RON1.121.308 RON289.194 RON672.549 RON159.565 RON2.939.225 RON3.284.593 RON
20234.952.245 RON1.647.752 RON493.544 RON797.339 RON356.869 RON3.862.695 RON3.163.864 RON
20225.106.875 RON1.751.397 RON618.709 RON988.423 RON144.265 RON4.113.133 RON3.269.603 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 85,2% în 2025, după o scădere de 0,3% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 33,0%.

Marja netă a crescut de la 2,0% în 2024 la 2,1% în 2025.

Profitul net a crescut cu 89,5% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 695.719 lei în 2025, față de 375.683 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 52,5% în 2024 la 33,5% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202585,2%2,1%695.719 lei33,5%
2024-0,3%2,0%375.683 lei52,5%
202327,4%1,5%376.647 lei58,5%
2022-1,4%295.579 lei60,0%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''7.14
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.1161
X2
0.6714
X3
0.0538
X4
2.0018

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.438 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6290 în 2025, firma se află în primele 4% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 76,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 37,7 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 5% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6290 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
49 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
12 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • – Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity) (necunoscut)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✓ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice49 contracte publice câștigate
Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri8 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la ANVICO cu o singură deblocare

  • Site verificat: a••••o.ro
  • Persoană de decizie: M•••••• M•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ANVICO sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.